Wiesz już, jakiego storczyka wybrać, by móc poświęcić mu maximum swojego wolnego czasu. W poprzednich częściach naszej Trylogii o Storczykach wspomnieliśmy wielokrotnie o tym, jak istotne jest nawożenie tych kwiatów. Dzisiaj – tak na sam koniec – dowiesz się, w jakie nawozy i odżywki warto zainwestować. Wszystkie te produkty kupisz w atrakcyjnych cenach w naszych sklepach – zarówno w internetowym, jak i stacjonarnym.

Warto zacząć od podstaw – w tym przypadku od podłoża. Wiesz już, że storczyki lubią nawilżenie, a jednak nie za dużo. Warto sięgnąć w ich przypadku po podłoże, które nie jest bardzo zbite, umożliwia przepływ powietrza do korzeni. Polecamy to od firmy Westland, dedykowane właśnie storczykom. Jego wysoka porowatość sprawia, że korzenie rośliny nadal mogą swobodnie oddychać pod ziemią.  Zawiera ono seramis – grudki suszonej gliny – które wchłaniają wodę i uwalniają ją wtedy, gdy podłoże zaczyna wysychać.

Ciekawym produktem jest biohumus od BIOPON. Czym jest biohumus? Najprościej rzecz ujmując – odchodami dżdżownic kompostowych. Podczas procesów trawienia, są one nasycane bardzo istotnymi dla rozwoju storczyka mikroorganizmami. Regularne nawożenie ziemi tym specyfikiem sprawi, że podłoże storczyka będzie uwalniać składniki odżywcze, wspierające jego zdrowe kwitnięcie.

Wiesz też, że storczyki uwielbiają nawożenie i nawilżanie dolistne. Koniecznie sięgnij po mgiełkę do storczyków Zielony Dom. Bazuje ona w pełni na wodzie destylowanej, która pozbawiona jest wszelkich niebezpiecznych soli i chlorków. Zawiera za to cenne aminokwasy i submikroelementy, gwarantujące kwiatom pełne nawilżenie. Storczyki są bardzo wrażliwe na zasolenie. Pamiętaj, by do nawilżania jego liści używać cieczy jak najczystszych – nawet nie próbuj używać do tego wody z kranu!

Bardzo praktycznym pomocnikiem przy pielęgnacji storczyków są tzw. eliksiry. Znajdują się one w bardzo specyficznych opakowaniach – plastikowych, z długą szyjką. Wystarczy odciąć jej końcówkę i wetknąć eliksir w podłoże. Roślina pobiera odżywkę wtedy, kiedy jej potrzebuje. Polecamy eliksiry marki COMPO, która postawi na nogi nawet bardzo słabe storczyki. Jeden eliksir wystarcza na cztery tygodnie!

Na sam koniec warto zadbać o piękny połysk liści twojego storczyka. Sięgnij po chusteczki nawozowe od Zielonego Domu. Nie tylko dodatkowo nawilżą liście, ale też zostawią na nich ochronną powłokę, która ochroni je przed osadem z kurzu i smogu. Regularne używanie chusteczek sprawi, że liście będą intensywnie zielone i lśniące.


Pozostałe newsy

Mogilno

Przemysłowa 7a
88-300 Mogilno
tel: +48 (52) 354 85 57
fax: +48 (52) 552 37 41
e-mail: sekretariat@chp-pasze.pl