Prace Ogrodnicze w Marcu

Początek marca przywitał nas wysokim mrozem. Jednak zimowa aura ustępuje stopniowo miejsce coraz bardziej słonecznym i cieplejszym dniom. W czasie przedwiośnia łapiąc promienie słońca mamy dużo więcej energii i chęci do pracy. A to będzie nam niezmiernie przydatne bo w tym czasie lista prac w ogrodzie jest bardzo bardzo długa. Podpowiadamy co należy wykonać. A więc do dzieła!

 

  1. Na samym początku należy dokładnie rozejrzeć się po całym ogrodzie i rozplanować prace, jakie będziemy wykonywać.
  2. Aby prawidłowo nawieźć glebę niezbędne jest zbadanie jej odczynu. W czym może nam pomóc:

 

 

Zestaw do badania PH gleby z firmy BIOPON

 

 

 

Warto zapamiętać,iż wiele roślin nie lubi zakwaszonej gleby!

  1. Stopniowo możemy zdejmować zimowe okrycia z iglaków, hortensji oraz magnolii. Nie śpieszmy się z odkrywaniem róż, gdyż zimowe przymrozki mogą im bardzo zaszkodzić.
  2. Usuwamy złamane gałęzie z drzew i krzewów owocowych a te, które zostały zajęte chorobą bakteryjną przycinamy powyżej uszkodzeń.
  3. W marcu powinniśmy dostarczyć ziemi nawóz. Młode drzewka najlepiej tolerują azot, te starsze nawozimy nawozami azotanowymi, fosforanowymi i potasowymi. W pierwszej kolejności nawóz powinien trafić pod rośliny cebulowe. Doskonale sprawdzi się do tego saletra amonowa w ilości 10-15g na metr kwadratowy. Po tym zabiegu należy dość obficie podlać grządki. Zabieg powtarzamy w tej samej dawce po trzech tygodniach.

 


Saletrę amonową bez wychodzenia z domu możesz zakupić na www.market-chp.pl

 

 


Pozostałe newsy

Mogilno

Przemysłowa 7a
88-300 Mogilno
tel: +48 (52) 354 85 57
fax: +48 (52) 552 37 41
e-mail: sekretariat@chp-pasze.pl