Sadzenie krzewów

Październik w ogrodzie to czas intensywnych prac przygotowawczych do zimy. To idealny miesiąc na posadzenie drzewa lub krzewu. Jak jednak prawidłowo się do tego przygotować,  i na jakie elementy zwrócić uwagę ?  Postaramy się dostarczyć Ci kilka pomysłów. Do dzieła !

 

 

Zakup odpowiedniego krzewu

W sprzedaży powszechnie dostępne są drzewa i krzewy w pojemnikach. Kiedy przystępujemy do zakupu takiej rośliny powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na liście, te powinny mieć intensywną barwę, na ich powierzchni nie powinno być żadnych plam, dziur i przebarwień. Warto zwrócić uwagę także na ziemie, która nie może być zbyt sucha. Warto zaplanować sobie jakie rozmiary może przybrać roślina, i jaką powierzchnią dysponujemy w ogrodzie, warto pamiętać by nie sadzić roślin zbyt gęsto. Warto zapoznać się także z zaleceniami sprzedawcy.

 

Jak prawidłowo posadzić drzewo lub krzew ?

Pomimo tego, że październik to najlepszy miesiąc na sadzenie drzew i krzewów , to można to śmiało robić cały sezon. Warto pamiętać jednak by podejść do tego prawidłowo.

Pierwszą zasadą jaka obowiązuje przy sadzeniu drzew i krzewów to wykopanie odpowiednich rozmiarów dołu, ten powinien być dwa razy większy niż średnica pojemnika, w którym zakupiliśmy nasze drzewko lub krzew. Zanim zaczniemy przesadzanie należy roślinę dobrze podlać.

Po wyjęciu rośliny z pojemnika zostaje nam ostrożnie i precyzyjnie położyć ją na dnie wcześniej wykopanego dołka, i ostrożnie przysypać ją świeżą ziemią wymieszaną z kompostem w proporcji jeden do jeden. Ziemie wokół rośliny należy solidnie udeptać i podlać. Ziemię wokół rośliny można przykryć ściółką.

Jak sam/a widzisz sadzenie krzewów to przede wszystkim drobiazgowość. Prawidłowo posadzony krzew będzie cieszył oczy przez wiele lat.

 


Pozostałe newsy

Mogilno

Przemysłowa 7a
88-300 Mogilno
tel: +48 (52) 354 85 57
fax: +48 (52) 552 37 41
e-mail: sekretariat@chp-pasze.pl