twój ogród - small

 

Prace ogrodnicze w kwietniu

ppptttKwiecień, to czas w którym nasz ogród na dobre budzi się do życia. Dzień jest dłuższy, a temperatury wyższe. Należy jednak pamiętać, że noce bywają jeszcze mroźne. Rozpoczynamy intensywne prace zarówno w sadzie jak i ogrodzie warzywnym czy przy roślinach ozdobnych.

W  sadzie koniecznie należy wykonać cięcie winorośli. Pamiętajmy, że opóźnienie cięcia do końca miesiąca, a nawet początku maja spowoduje silny wyciek soków z ran, co zdecydowanie osłabi roślinę.

Kwiecień to dobry czas na sadzenie drzewek owocowych z odkrytym systemem korzeniowym. W sklepach znajduje się teraz szeroka gama dostępnych gatunków i odmian. Pamiętajmy, że ‚kopane” drzewka wsadzamy przed rozpoczęciem przez nie wegetacji.

Warto  przyciąć zaschnięte liście truskawek i poziomek oraz wzruszyć glebę w międzyrzędziach. Można  tez pomyśleć o rozłożeniu ściółki ze słomy lub kory drzew iglastych.

Jeśli chodzi o warzywa, kwiecień to dobry czas na wysadzenie rozsady cebuli i pora. Można wysiać również nasiona grochu i szpinaku. Przez cały miesiąc możemy wysiewać nasiona rzodkiewki. Możemy również wysiać nasiona roślin przyprawowych takich jak koper i sukcesywnie dosiewać w razie potrzeby. Jest to też dobry czas na wysadzenie ziemniaków.

Jeśli w marcu było zbyt zimno, to w kwietniu W ogrodzie ozdobnym zdejmujemy osłony z roślin i wykonujemy cięcie pędów przemarzniętych i uszkodzonych.

Możemy wysadzić na miejsce stałe rozsadę bratków i niezapominajek. To także dobry czas na sadzenie roślin cebulowych kwitnących latem. Możemy też podzielić i przesadzić byliny kwitnące latem i jesienią. Sadzimy również liściaste drzewa i krzewy ozdobne oraz rośliny iglaste i zimozielone.

Trawnik, o ile tego nie zrobiliśmy  nawozimy saletra amonową. Prawdopodobnie w kwietniu wykonamy pierwsze koszenie – ważne aby kosiarka była naostrzona. Usuwamy z trawnika chwasty, w miarę możliwości warto zrobić to ręcznie, jeśli jednak chwastów jest zbyt dużo możemy w tym celu wykorzystać herbicyd – Chwastox Trio 540 SL

 

Przejdź do Sklepu !

i kup chwastox Trio już dzisiaj


Pozostałe newsy

Mogilno

Przemysłowa 7a
88-300 Mogilno
tel: +48 (52) 354 85 57
fax: +48 (52) 552 37 41
e-mail: sekretariat@chp-pasze.pl