Listopad okresem zimowego spokoju dla gołębi.

W listopadzie gołębie zrzucają ostatnie lotki i ostatnie sterówki. Okres pierzenia kończy się już definitywnie. Zimna i wilgotna pogoda sprzyja apetytowi, możemy więc karmić gołębie większą ilością kukurydzy. Generalnie w tym okresie podajemy więcej jedzenia. W naszym sklepie stacjonarnym można znaleźć wiele karm między innymi:

Karma Zimowa-Mieszanka przeznaczona jest do skarmiania w okresie zimowym. Jej skład dostarcza odpowiednią ilość energii dla spełnienia podstawowych potrzeb bytowych organizmu, czyli ogrzania, a tym samym umożliwia gołębiom właściwe przezimowanie utrzymując je w dobrej kondycji.
O-mix -Skład mieszanki dla gołębi :sorgo, przenica, jęczmień, proso, słonecznik, kukurydza, gryka, gorczyca.

Kukurydza ziarno– to jedna z najpopularniejszych roślin uprawnych na świecie. Jest niezwykle ceniona zarówno za swoje walory smakowe jak i wartości odżywcze. Zawiera luteinę i zeaksantynę, czyli barwniki z grupy karotenoidów, które w znaczący sposób wspomagają funkcjonowanie siatkówki oka. Kukurydza ma również ok. 60% skrobi, a także białko, błonnik i witaminy z grupy B, istotnie wpływające na zdrowie całego organizmu.
Warto także zaopatrzyć się w mieszanki paszowe m.in Sok czosnkowy czy Protemin-W które pomagają przetrwać okres spoczynku gołębi i przygotować organizm dla przyszłych lotów.

Sok czosnkowy– to mieszanka paszowa uzupełniająca dla gołębi. Zapobiega nadmiernej fermentacji w jelitach eliminując niestrawności i zaparcia. Stabilizuje układ krwionośny i układ oddechowy. Wspomaga odporność organizmu , pobudza trawienie. Korzystnie wpływa na przewód pokarmowy i florę jelit, wzmacnia zdrowie, poprawia kondycję gołębi. Można stosować to cały rok w celu ochrony zdrowia ptaków.

Protemin-W– to mączka mineralno-witaminowo-aminokwasowa, jest to specjalny dodatek paszowy. Doskonale wpływa na jedwabiste upierzenie, wzmacnia i regeneruje organizm, poprawia wydolności lotowe. Zawiera 0,15% imbiru lekarskiego. Produkt o obniżonej zawartości sodu.


Pozostałe newsy

Mogilno

Przemysłowa 7a
88-300 Mogilno
tel: +48 (52) 354 85 57
fax: +48 (52) 552 37 41
e-mail: sekretariat@chp-pasze.pl