Zimna Zośka oopo

tykev-300x203Zimni ogrodnicy oraz zimna Zośka już za nami. Temperatura nawet w nocy nie powinna spadać poniżej zera. Jest to idealny czas, aby rozpocząć uprawę warzyw ciepłolubnych. Można zacząć sadzić do gruntu uszykowane wcześniej rozsady pomidorów oraz papryki, jak również wysiewać rośliny z rodziny dyniowatych (m.in. ogórki, dynie czy melony). Chociaż rośliny uprawiane z rozsady wymagają znacznie więcej zabiegów uprawowo-pielęgnacyjnych, niż rośliny wysiewane wprost do gruntu, to jednak uprawa warzyw z rozsady może przynieść wiele korzyści.
Aby warzywa ciepłolubne rozwijały się prawidłowo, należy zapewnić im odpowiednią wysoką temperaturę, sporą ilość światła oraz wilgotność. Niekorzystnie wpływają na te rośliny długotrwałe opady deszczów i ochłodzenia.
Przy uprawie konieczne jest też odpowiednie nawożenie, aby zapewnić roślinom prawidłowy wzrost i rozwój. Większymi wymaganiami charakteryzują się pomidory oraz papryka, natomiast dyniowate mają mniejsze wymagania, lecz ze względu na tworzenie ogromnej masy nadziemnej i płytki system korzeniowy – nawożenie powinno być wysokie.
Podstawowy nawóz doglebowy nie będzie wystarczającym rozwiązaniem. Nawożenie można wspomóc poprzez używanie odpowiedniego nawozu, w tym przypadku sprawdzi się MAXIMUS AminoMicro Universal.
Dawkowanie nawozy uzależnione jest od rodzaju uprawy:
* pomidorów i papryki – od drugiego tygodnia po posadzeniu rozsady w dawce 0,3-0,5 kg/ha
* ogórki, dynie czy melony (dyniowate) – w okresie wzrostu owoców w dawce 0,3-0,5 kg/ha

Przejdź do sklepu

 

Żródło Ekoplon
http://your-newsletter.pl/p/oe4k5pi4vz/ipkktljmar/


Pozostałe newsy

Mogilno

Przemysłowa 7a
88-300 Mogilno
tel: +48 (52) 354 85 57
fax: +48 (52) 552 37 41
e-mail: sekretariat@chp-pasze.pl