Prace ogrodnicze w styczniu:

 

Styczeń jest jednym z niewielu miesięcy w roku, które nie wymagają wykonywania wielu prac w ogrodzie czy też na działce. Okres zimowy jest czasem, w którym właściciele ogródków mogą odpocząć. Nie powinni oni jednak zapominać o kilku ważnych rzeczach, które wpłyną na zdrowotność i witalność roślin.

 

Choć zima w pełni, a ogród śpi warto pomyśleć by w odpowiedni sposób zatroszczyć się o nasze rośliny. Oto kilka wskazówek, aby mogły one w pełni sił powitać wiosnę:

 

  • Strząsamy z gałązek nagromadzony śnieg, gdyż ten mokry i ciężki potrafi złamać gałązki.
  • Zabezpieczmy krzewy i drzewa przez zwierzętami, które szukając pożywienia obgryzają korę w dolnych częściach pni. Bardzo dobrze w tym przypadku sprawdza się plastikowa osłonka.
  • Uzupełniamy zimowe okrycia roślin. Kopczyk będzie idealnym rozwiązaniem by uchronić przed mrozem korzenie. Pamiętajmy by do okrycia nie używać folii ponieważ nie przepuszcza ona powietrza. Najlepiej zastosować agrowłókninę lub słomę.
  • Przeprowadzamy cięcie grusz, porzeczek oraz agrestu.
  • W przypadku gdy wapno zmyło się z drzew powtórnie bielimy pnie  aby zapobiec ich nadmiernemu nagrzaniu w dzień a w nocy przy duzym spadku temperatur – zmarznięciu. Mogłoby to prowadzić do pęknięcia pnia i powstania rany.

Pozostałe newsy

Mogilno

Przemysłowa 7a
88-300 Mogilno
tel: +48 (52) 354 85 57
fax: +48 (52) 552 37 41
e-mail: sekretariat@chp-pasze.pl