Temperatura plusowa powoli sprzyja pierwszym pracą w ogrodzie. Tylko systematyczna i ciężka praca przyniesie efekty. Żadna praca w ogrodzie nie jest możliwa bez odpowiedniego sprzętu i przemyślanego działania. Warto jeszcze przed kolejnym sezonem wybrać się do sklepu i zakupić niezbędne narzędzia, które pomogą nam w pracach ogrodowych.

Jaki sprzęt warto się zaopatrzyć?
Szpadel – pomoże nam w przekopaniu i przygotowaniu grządek, a także pomocny będzie przy karczowaniu niechcianych korzeni czy wykopaniu i przeniesieniu roślin. Jest niezbędny też przy sadzeniu nowych okazów, gdzie wymagane jest wykopania większego otworu.
Widły ogrodnicze – niezbędne narzędzie do przekopania miejsc pod przyszłe uprawy. Widły są lepsze niż szpadel do przekopywania, główną zaletą jest to, że nie uszkadzamy nadmiernie struktury ziemi, a także korzenie chwastów nie będą poszatkowane. Widły ogrodnicze posłużą nam również do przenoszenia chwastów oraz przerzucania kompostu.
Metalowe grabie – niezbędny element w naszym składziku narzędzi, który posłuży nam do wyrównania gleby po przekopaniu i przygotowania idealnie równego podłoża pod nasze uprawy. Takimi grabiami również zagrabimy świeżo posianą trawę.
Plastikowe grabie/grabie do liści – takie grabie idealnie nadają się do grabienia liścia, tym samym nie uszkadzając trawnika. Najbardziej przydają się w okresie jesiennym, jednak wiosną pamiętajmy o uporządkowaniu trawnika po zimie. Drugim aspektem jest pomoc w uporządkowaniu grządek, z wyrwanych chwastów, tym samym nie uszkadzając rosnących roślin.
Sekator – przydatny w całym roku. Wiosenne prace rozpoczynamy od przycinania drzew, krzewów oraz kwiatów, aby poprawić ich kondycję po jesieni. Obcinany zdrewniałe części roślin, które są niepożądane.
Narzędzia do gleby mikro – mały szpadelek, małe grabie, widełki– ułatwią nam pracę na konkretnych grządkach roślin czy warzywnych.
Taczka – służy do przewożenia ziemi, wyrwanych chwastów, kamieni czy materiałów budowlanych . Przy wyborze tej odpowiedniej warto zwrócić uwagę na jej pojemność, dobrze wyważoną pochylnie oraz długość uchwytów. Bardzo ważna jest także jakość kół.
Graczka/haczka do pielenia – pomaga w usuwaniu chwastów oraz spulchnianiu ziemi.
Rękawiczki – pamiętajmy o nich podczas każdej pracy w ogrodzie. Chronią nasze dłonie przed uszkodzeniem, a jeśli mamy jakieś rany, nie dostanie się do nich ziemia.


Pozostałe newsy

Mogilno

Przemysłowa 7a
88-300 Mogilno
tel: +48 (52) 354 85 57
fax: +48 (52) 552 37 41
e-mail: sekretariat@chp-pasze.pl