Pielęgnacja pelargonii.

Pelargonie to jedne z najpopularniejszych kwiatów . Swymi pięknymi kolorowymi kwiatami zdobią nasze tarasy i balkony. W dzisiejszym artykule podpowiadamy jak pielęgnować pelargonie w sezonie aby ich pięknem cieszyć się jak najdłużej.

 

 

 

Najpopularniejszymi gatunkami pelargonii są:

– pelargonia pachnąca,

– pelargonia pasiasta,

– pelargonia bluszczolistna,

– pelargonia wielkokwiatowa.

 

Choć różnią się one wyglądem  to potrzebują podobnych zabiegów pielęgnacyjnych. Pelargoniom najlepiej służą miejsca słoneczne od strony południowej. Są jednak roślinami bardzo tolerancyjnymi i także poradzą sobie w półcieniu. Najlepszym podłożem dla pelargonii jest ziemia przepuszczalna i próchnicza. W sezonie należy chronić nasze kwiaty przed wiatrem, gdyż ten mógłby połamać pędy.

Pelargonia potrzebuje stosunkowo dużych pojemników. Sadząc ją w mniejszym pamiętajmy by nie robić tego zbyt gęsto. Warto zadbać o wysypanie na dnie warstwy drenażowe. Najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym jest częste i obfite podlewanie rośliny. Pelargonie warto także nawozić, najlepiej raz na 1–2 tygodnie. Odpowiednie będą specjalistyczne nawozy dla pelargonii lub nawozy dla roślin kwitnących.

 

WARTO WIEDZIEĆ

Niektóre gatunki pelargonii (np. pelargonia pachnąca) skutecznie odstraszają insekty (np. komary). Co pewien czas zaleca się sprawdzić, czy rośliny nie są atakowane przez szkodniki.

 

 

Przejdź do sklepu


  • BIOPON Eliksir do pelargonii i innych roślin balkonowych

    Innowacyjny preparat przeznaczony do zasilania pelargonii i innych kwiatów balkonowych.

 


Pozostałe newsy

Mogilno

Przemysłowa 7a
88-300 Mogilno
tel: +48 (52) 354 85 57
fax: +48 (52) 552 37 41
e-mail: sekretariat@chp-pasze.pl