Letnia pielęgnacja róż

Ogród różany może być barwny i wonny od wczesnego lata aż do jesieni. Jednak róże w ogrodzie wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Radzimy, co zrobić by róże w ogrodzie pięknie się prezentowały:

W czasie suszy krzewy róż należy regularnie podlewać -najlepiej w godzinach porannych lub wieczornych unikając moczenia kwiatów. Nie można jednak przesadzić z ilością wody. Jej nadmiar może spowodować choroby  grzybowe. Trzeba również pamiętać o nawożeniu. Dla większości rodzaju róż można stosować nawozy z większą ilością fosforu.

Cięcie róż jest zbiegiem niezbędnym. Pozwala ono utrzymać roślinę w pożądanym kształcie oraz usunąć martwe i chore pędy. Bardzo ważne jest odpowiednie regularne przycinanie. Cięcie letnie ma na celu wydłużenie okresu kwitnienia. Zaniechanie cięcia spowoduje nadmierny wzrost pędów, zbyt duże ich zagęszczenie oraz coraz słabsze kwitnienie.Cięcie wpływa także na wielkość i liczbę kwiatów oraz porę kwitnienia róż.

Z uprawą róż poradzą sobie wszyscy – nawet mniej doświadczeni ogrodnicy, Trzeba po prostu pamiętać, żeby przestrzegać kilku ważnych zasad, a dzięki temu będziemy się cieszyć wspaniałym ogrodem różanym.

O to przykładowe inspiracje:

« 1 z 4 »

Pozostałe newsy

Mogilno

Przemysłowa 7a
88-300 Mogilno
tel: +48 (52) 354 85 57
fax: +48 (52) 552 37 41
e-mail: sekretariat@chp-pasze.pl