Jesień zachwyca nas swoimi barwami. Odrobinę jesieni możemy przynieść do własnych domów, tworząc piękne kompozycje z tego co posiadamy w ogrodzie czy też znajdziemy podczas spaceru. Jesienna dekoracja domu, parapetów czy balkonu pozwoli zatrzymać piękne barwy jesieni nawet gdy nadejdzie zima. Podpowiadamy z czego można wykonać jesienny bukiet.

Do jesiennego bukietu możemy wykorzystać kwiaty pojawiające się o tej porze, kolorowe liście, a nawet owoce. Wszystkie te elementy świetnie sprawdzą się w kompozycji jesiennej, równocześnie zachwycając swoimi barwami. Od tego, w jakiej formie będzie to kompozycja, zależy od nas samych, a ogranicza nas tylko wyobraźnia. Najpierw zbierzmy wszelkie dary, jakimi obdarzyła nas przyroda. Kolorowe liście, jesienne kwiaty, owoce dzikiej róży, dynie, gruszki, jabłka, ciekawie wyglądające gałęzie. Bukiet możemy umieścić w wazonie lub też posłużyć się misą wypełnioną gąbką florystyczną, na podstawie której zbudujemy bukiet.

Kwiaty jesieni

W tej porze roku mamy do wyboru wiele kwiatów, które możemy umieścić w ogrodzie czy też na balkonie. Wśród tych kwiatów znajdziemy rośliny jednoroczne, wieloletnie oraz byliny. Sadząc kwiaty latem, możemy cieszyć się ich widokiem przez całą jesień.


Najpopularniejsze są z pewnością wrzosy, które możemy zakupić w różnych kolorach, od białego, poprzez różowe, do fioletowych barw.


Kolejne kwiaty to chryzantemy – na rynku spotkamy wiele odmian różniące się rodzajem kwiatostanu, wielkością kwiatów, a także kolorami.


Astry chińskie – to piękne kwiaty, które kojarzą się z tą porą roku. Wśród tych roślin, wyróżniamy wiele odmian, różniące się swoim wyglądem, związanym z budową.


Pozostałe newsy

Mogilno

Przemysłowa 7a
88-300 Mogilno
tel: +48 (52) 354 85 57
fax: +48 (52) 552 37 41
e-mail: sekretariat@chp-pasze.pl