Ślimaki w ogrodzie? – to już nie problem.

W dzisiejszym artykule podpowiemy jak zwalczyć ślimaki w ogrodzie.

Ślimaki chętnie żerują na kiełkujących , młodych roślinkach, zostawiając tylko łodygę. Choć są ulubionym pokarmem ptaków, jeży lub jaszczurek pojawiając się w naszym ogrodzie masowo nie są w stanie ograniczyć ich liczby.

 

Istnieją domowe sposoby na pozbycie się szkodników, są to metody bez wykorzystywania środków chemicznych, a co za tym idzie pozwalają nam zaoszczędzić pieniądze.

Najpopularniejszym sposobem jest zebranie ślimaków , które zaatakowały nasza roślinę w słoik oraz wyniesienie je z dala od ogrodu. Ślimaki nagie lubią się ukrywać w ciągu dnia – najlepszym wabikiem na nie będzie wyłożenie na mokrą glebę wilgotnych szmat, desek, papy, liści łopianu lub kapusty, pod którymi te lubiące wilgoć zwierzęta kryją się w ciągu dnia.Możemy również wyłożyć przynęty w postaci pokrojonego jabłka lub marchwi , a także buraka lub ziemniaka.

Jako roślinę-pułapkę można posadzić bieluń dziędzierzawę, który przywabia ślimaki. Innym sposobem są plastikowe kubeczki lub talerzyki z piwem wtedy ślimaki lubiące piwo wpadną do naszej pułapki.

 

Zwalczanie ślimaków – walka chemiczna:

 


Pozostałe newsy

Mogilno

Przemysłowa 7a
88-300 Mogilno
tel: +48 (52) 354 85 57
fax: +48 (52) 552 37 41
e-mail: sekretariat@chp-pasze.pl