Zielone filtry powietrza

Co chwilę do atmosfery trafiają szkodliwe substancje, które wpływają niekorzystnie na drogi oddechowe, powodując tym problemy z oddychaniem i krążeniem. Zanieczyszczenia produkowane są również przez otaczające nas meble, tkaniny, sprzęt elektroniczny i wszystkie przedmioty znajdujące się w domu. We wdychanym powietrzu możemy znaleźć cały czas m.in. formaldehydy, benzen, amoniak, ksylen i wiele innych toksycznych i niebezpiecznych związków, które wpływają na nasz organizm. Wywołują one bóle i zawroty głowy, podrażnienie oczu i nosa, bóle gardła, senność, jak i również dekoncentrację. Pomocne w tej sytuacji są urządzenia filtrujące, częste wietrzenie pomieszczeń oraz uprawa roślin, które są naturalnym filtrem. Są one zdolne do oczyszczania powietrza, dezaktywują toksyny i fale emitowane przez urządzenia elektroniczne, niwelują działanie drobnoustrojów i alergenów.

W swoim domu, warto mieć:

 

 ALOES

Usuwa zanieczyszczenia z powietrza, a nocą wytwarza tlen, dodatkowo doskonale nawilża powietrze.

 

DRACENA

Oczyszcza powietrze z benzenu i tlenku węgla, potocznie zwanego czadem. Najskuteczniejsze są dracena wonna i deremeńska.

 

SKRZYDŁOKWIAT

Pochłania m.in. aceton, benzen i formaldehyd, a jego dekoracyjne kwiaty wydzielają przyjemny zapach.

 

 

STORCZYK

Potrafi neutralizować smog elektromagnetyczny, czyli promieniowanie emitowane do otoczenia przez komputery i telewizory.

 

 

Aby długo cieszyć się pięknym wyglądem kwiatów, warto szczególnie o nie zadbać. Rośliny posadzone w donicach potrzebują regularnego dokarmiania w sezonie ich wegetacji. Odpowiednia pielęgnacja, dostosowana do potrzeb roślin, sprawi, że będą one dłużej kwitły i cieszyły nasze oko. Dodatkowo zdrowe roślin, wpłyną korzystnie na nasze otoczenie i organizm człowieka.

Warto wyposażyć się w:

Biopon Rośliny Kwitnące 1l

BIOPON DUO eliksir do storczyków 3×35 ml


Pozostałe newsy

Mogilno

Przemysłowa 7a
88-300 Mogilno
tel: +48 (52) 354 85 57
fax: +48 (52) 552 37 41
e-mail: sekretariat@chp-pasze.pl