Zasadź rośliny odstraszające komary a letni wieczór stanie się przyjemny  !

Komary brzęczące nad uchem potrafią zepsuć każdy wieczór w ogrodzie, na tarasie lub balkonie. Czy jest jakiś sposób aby pozbyć się komarów bez stosowania chemicznych oprysków, świec, lamp i innych urządzeń? Odpowiedź jest banalnie prosta – posadź rośliny odstraszające komary, a te uciążliwe insekty będą z daleka omijać Twój ogród, balkon czy tarasJakie rośliny odstraszają komary?

 

Komary nie lubią zapachu niektórych roślin, dlatego warto je posadzić w ogrodzie czy przy tarasie, aby odstraszały uciążliwe insekty. Komary nie lubią aromatu takich roślin, jak:

 

Nagietek

Te piękne, żółto-pomarańczowe kwiaty możesz sadzić w doniczkach lub w ziemi. Nie tylko odstraszają komary, ale również inne szkodniki. Gdy posadzisz je w pobliżu warzyw, żadne owady im nie zagrożą.

 

 

Trawa cytrynowa

Wspaniale wygląda posadzona za mniejszymi roślinami, ale doskonale sprawdzi się również w pomieszczeniach. Wystarczy posiać odrobinę trawy cytrynowej w małej doniczce i trzymać na parapecie lub w pobliżu łóżka. Komary nie lubią zapachu tej rośliny, dlatego będą się od nas trzymać z daleka.

 

 

Geranium

Ta roślina to stały element niemal każdego ogrodu. Kwitnie przez całe lato, ozdabiając otoczenie wspaniałymi kolorami. Prócz walorów dekoracyjnych, skutecznie odstrasza komary.

 

 

Lawenda

Pięknie pachnie, wspaniale wygląda i w naturalny sposób odstrasza komary. Możemy ją również wykorzystać w celach dekoracyjnych, kosmetycznych oraz leczniczych. To zdecydowanie najbardziej uniwersalna ze wszystkich wymienionych tutaj roślin.

 

 

 

Komarzyca

Kolejna roślina skutecznie odstraszająca komary to komarzyca. W naturze występuje jako bylina, ale w naszych warunkach klimatycznych uprawia się ją z reguły jako jednoroczną roślinę balkonową. Jeżeli jednak zabierzemy ją z dworu przed pierwszymi przymrozkami, pędy skrócimy, a pojemnik ustawimy w chłodnym pomieszczeniu (w temperaturze 10-15°C) komarzyca przezimuje.

Ta ciekawa roślina odstraszająca komary ma długie zwisające pędy, o dekoracyjnych biało obrzeżonych liściach z intensywnym zapachem. Doskonale prezentuje się w donicy połączona z pelargonią, begonią bulwiastą czy bakopą. Komarzyca preferuje stanowisko półcieniste i nie lubi przelewania (przy nadmiarze wody jej pędy pękają i zamierają).

 

 

Koper włoski

Koper włoski- uprawiany jest jako roślina jednoroczna dorastająca do metra wysokości. Lubi stanowiska słoneczne, jednak nie toleruje zbyt suchego podłoża. Kwitnie na żółto od lipca do września. Koper jest świetną rośliną odstraszającą komary, którą można dodatkowo łączyć z innymi ziołami takimi jak bazylia, mięta czy tymianek,by zwiększyć skuteczność ochrony przed komarami.

 


Pozostałe newsy

Mogilno

Przemysłowa 7a
88-300 Mogilno
tel: +48 (52) 354 85 57
fax: +48 (52) 552 37 41
e-mail: sekretariat@chp-pasze.pl