Bakterie zwykle kojarzą się z różnymi chorobami, które niszczą nasze uprawy. Okazuje się, że nie zawsze są one przyczyną infekcji, a naniesione na roślinę bakterie mogą zmniejszyć ryzyko porażenia rośliny przez inne organizmy patogenne. Dzięki dobroczynnym bakteriom w naturalny sposób możemy poprawić kondycję roślin oraz zmniejszyć ryzyko ich zachorowania.

 

Gdy zdajemy sobie sprawę z  istnienia takich organizmów, nasze spojrzenie na ochronę roślin przed patogenami kompletnie się zmienia – zamiast bezpośrednio zwalczać mikroorganizmy chorobotwórcze za pomocą środków chemicznych, lepiej jest wprowadzać ich naturalnych wrogów, czyli mikroorganizmy pożyteczne. Zresztą metoda wykorzystania mikroorganizmów do ochrony i poprawy wzrostu roślin jest dobrze znana ekologicznym ogrodnikom i stosowana od wielu lat. Niestety jeszcze niewiele osób o tym wie i mało kto stosuje w praktyce.

 

Efektywne Mikroorganizmy z firmy Greenland posiadają właściwości probiotyczne i regeneracyjne. Zapewniają harmonijny rozwój roślin w zdrowym otoczeniu. Stymulują procesy fotosyntezy i przyspieszają regenerację roślin po przeprowadzanych zabiegach pielęgnacyjnych, takich jak: przycinanie, koszenie czy też rozsadzanie. Mogą być stosowane do zaprawiania nasion, korzeni i kłączy. Ułatwia ukorzenianie roślin, wpływa na zwiększenie przyjęć nasadzeń. Wspomagają także proces kompostowania organicznych odpadków kuchennych.  Co najważniejsze preparat jest bezpieczny dla człowieka, zwierząt i roślin.

 

Główne zalety stosowania probiotyków w ogrodzie:

– stymulacja rozwoju korzeni – produkcja rozsady i ukorzenianie roślin,

– przyśpieszenie produkcji kompostu,

– szybsza regeneracja roślin po zimie,

– pulchna i żyzna gleba,

– poprawa wybarwienia i zwiększenie liczby kwiatów,

– poprawa smaku owoców i warzyw,

– mniej chemii w ogrodzie.


Pozostałe newsy

Mogilno

Przemysłowa 7a
88-300 Mogilno
tel: +48 (52) 354 85 57
fax: +48 (52) 552 37 41
e-mail: sekretariat@chp-pasze.pl