5 sposobów na naprawy w ogrodzie

Zadbaj o odpowiednie zaplecze na nowy sezon !

To najlepszy czas na zabiegi naprawcze i porządki w swoim ogrodzie. Powinniśmy takie porządki robić dwa razy w roku. Po zakończonym sezonie oraz kiedy zaczynamy prace na wiosnę. W dzisiejszym artykule podpowiadamy jak dbać o nasz sprzęt ogrodniczy aby posłużył nam przez dłuższy czas.

 

Sposób 1 – Dezynfekcja sprzętu

Sekatory i nożyce ogrodowe wymagają regularnego czyszczenia i dezynfekcji. Zawsze taki zabieg powinniśmy robić po każdym użyciu sprzętu. Niewielką ilość płynu takie jak np. denaturat należy nanieść na czystą szmatkę i wcierać w ostrza , czynność powtarzać po każdym użyciu.

 

Sposób 2 – Konserwacja narzędzi

Aby długo cieszyć się żywotnością sprzętu należy inwestować w narzędzia lepszej jakości , ale pamiętajmy , że trzeba je kilka razy w czasie sezonu naoliwiać ! Dzięki temu zabezpieczymy je przez korozją.Po użyciu , żeby pozbyć się grudek ziemi czy fragmentów roślin myjmy je pod dosyć dużym ciśnieniem.

 

Sposób 3 – Odzież ochronna

Odzież ochronna -naprawy w ogrodzie muszą być nie tylko skuteczne ale również bezpieczne – więc zaopatrzmy się w dobre ubranie ochronne lub dobre rękawiczki które nie pozwolą nam poranić dłoni, a prace nie odbiją się na naszym zdrowiu.

 

Sposób 4 – Drugie życie starych przedmiotów

Metalowe konewki czy kanki poniewierają się na niemal każdym podwórku czy strychu. Można im przywrócić drugie życie i ponownie wykorzystać jako ozdobę swojego ogrodu .Nada to mu nowego i ciekawego designu. Możemy je z łatwością pomalować lub zetrzeć papierem ściernym oraz nadać im kolor farbą antykorozyjną w jaskrawych kolorach.

 

Sposób 5 – Oryginalny pomysł na kwietnik !

Daj szanse starej zardzewiałej taczce , która poszłaby na śmieci. Ustaw ją na trawniku obok altanki i posadź w niej barwne , różnorodne kwiaty. Tego typu kwietnik to świetne miejsce np. na groszek , pachnącą werbenę , lawendę lub zioła. Inspiracja łatwa i przyjemna w wykonaniu , a wystarczy tylko ziemia , taczka i kwiaty a Twój ogród będzie oryginalny i nabierze charakteru.

 

 

Odwiedź nasz sklep


  • Rękawice Ogrodowe w naszym sklepie internetowym

     


  • Denaturat w naszym sklepie internetowym

     


Pozostałe newsy

Mogilno

Przemysłowa 7a
88-300 Mogilno
tel: +48 (52) 354 85 57
fax: +48 (52) 552 37 41
e-mail: sekretariat@chp-pasze.pl